



| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Resistance | 4 Ω |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Current Rating | 220 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Power Dissipation | 300 mW |
| Power Dissipation | 300 mW |
| Threshold Voltage | 850 mV |
| Number of Channels | 2 |
| Input capacitance | 9.5 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 220 mA |
| Rds On Max | 4 Ω |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 25 V |
| Turn-On Delay Time | 5 ns |
| Turn-Off Delay Time | 4 ns |
| Element Configuration | Dual |
| Fall Time | 4.5 ns |
| Rise Time | 4.5 ns |
| Dual Supply Voltage | 25 V |
| Gate Charge | 400 pC |
| Drain to Source Resistance | 4 Ω |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 8 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 25 V |
| Schedule B | 8541210080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Gate to Source Threshold Voltage | 650 mV |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Stock: 3798
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17270
Ext.Price$0.17270
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17270 | $0.17270 |
| 10 | $0.15403 | $1.54030 |
| 50 | $0.13738 | $6.86900 |
| 100 | $0.11974 | $11.97400 |
| 500 | $0.10437 | $52.18500 |
| 1000 | $0.09605 | $96.05000 |
| 3000 | $0.08840 | $265.20000 |
| 5000 | $0.08320 | $416.00000 |
